Rusi tvrdia, že ich vojaci postupujú ďalej na západ od Avdijivky, kam sa stiahli ukrajinské sily

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine
Ruskí vojaci hľadajú míny po obsadení ukrajinského mesta Avdijivka. Foto: Russian Defense Ministry Press Service via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruské sily po dobytí ukrajinského mesta Avdijivka v Doneckej oblasti postupujú ďalej na západ. Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to ruské ministerstvo obrany.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruské sily za ostatný týždeň zničili niekoľko ukrajinských zbraní poskytnutých Západom vrátane siedmich riadených striel Storm Shadow dodaných Britmi, americkej protilietadlovej riadenej strely a nosnej rakety Patriot a 42 rakiet HIMARS. Tieto informácie nebolo možné overiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Stiahnutie ukrajinských jednotiek z Avdijivky oznámil v sobotu 17. februára hlavný veliteľ ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj. Ukrajinské sily sa zároveň stiahli do chránených pozícií západne od Avdijivky.

Britské spravodajské služby tento týždeň zverejnili prognózu, podľa ktorej ruským silám chýba bojová schopnosť na okamžité využitie dobytia Avdijivky a potrebujú nejaký čas na opätovné doplnenie vybavenia a odpočinok, ale v najbližších týždňoch sa Rusko pravdepodobne pokúsi postupne rozšíriť svoju územnú kontrolu za hranice Avdijivky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať