Rusko zaútočilo iránskymi dronmi na Kyjev, na jednom bol aj odkaz „za Riazaň“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine, Kyjev
Poškodené auto v Kyjeve po ruskom útoku (14. december 2022). Foto: SITA/AP.

Rusko zaútočilo na Kyjev dronmi z východného pobrežia Azovského mora. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na ukrajinské vzdušné sily. Tie podľa šéfa kyjevskej vojenskej správy Serhija Popka v zostrelili v stredu ráno nad regiónom hlavného mesta 13 bezpilotných lietadiel.

Dve vlny útokov

Rusko podľa Ukrajiny útočilo iránskymi dronmi. Popko uviedol, že útok dronmi prišiel v dvoch vlnách, ale celkový počet strojov nešpecifikoval. Časti z jedného z bezpilotných lietadiel zasiahli administratívnu budovu a štyri obytné budovy sú tiež mierne poškodené, dodal. Po incidente nehlásia obete.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kyjevská televízia na komunikačnej platforme Telegram zverejnila video, v ktorom je vidno časť dronu s nápisom „za Riazaň“. To je zjavne odkaz na údajný ukrajinský útok na leteckú základňu v Rusku z minulého týždňa. Rusko počas svojej vojny na Ukrajine používa drony na útoky na kľúčovú civilnú infraštruktúru.

Výbuchy v centre Kyjeva

Kyjevský starosti Vitalij Kličko na komunikačnej platforme Telegram napísal, že výbuchy nastali v centre mesta.

Podľa predstaviteľov mesta tam ráno útočili iránske drony Šáhid, ktoré Rusko použilo aj pri iných útokoch počas jeho vojny na Ukrajine. Regionálny gubernátor Oleksij Kuleba uviedol, že ukrajinské sily v stredu zostrelili nad mestom a okolitou oblasťou 10 „samovražedných“ dronov.

Správa Kyjeva uviedla na Telegrame, že úlomok z drona poškodil dve administratívne budovy v obvode Ševčenkivskyj. Zatiaľ nie je známe, či si incident vyžiadal aj obete.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Oleksij Kuleba