V návrhu na odvolanie Matoviča sú ústavné, zákonné aj politické dôvody

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 66. schôdze
Minister financií Igor Matovič. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Schôdza parlamentu o návrhu na odvolávanie Igora Matoviča z postu ministra financií bude v stredu 28. septembra o 14:00. Návrh na vyslovenie nedôvery šéfovi rezortu financií iniciovala strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Pod návrh liberálov sa podpísalo 32 poslancov, okrem nich to boli poslanci Hlasu-SD a nezaradení poslanci Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko) a Miroslav Kollár (Spolu).

Matovič šíri napätie

V návrhu sú uvedené „ústavné a zákonné dôvody“ a tiež „politické dôvody“ na odvolanie Matoviča. Podľa podpísaných poslancov minister financií ruinuje rozpočet Slovenskej republiky, vyčítajú mu napríklad rodinný balíček a jeho dopad na rozpočty samospráv, a tiež očkovaciu lotériu.

V rámci politických dôvodov uvádzajú, že Matovičov spôsob komunikácie šíri napätie a rozdeľuje spoločnosť, hovoria o neustálej kritike a urážkach na adresu partnerov, prezidentky, médií, znevažovaní a spochybňovaní vedcov a odborníkov, profesijných skupín a menšín.

SaS sa spojí s Hlasom-SD

Šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič sa v piatok 23. septembra na svojom facebookovom profile vyjadril, že návrh na jeho odvolanie z postu ministra financií je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách spojí s Hlasom-SD.

„Čakal som na tento deň, lebo je veľmi dôležitý. Je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách bez hanby spojí aj so smerákmi, ktorí 19 rokov organizovali, kryli a obhajovali všetky smerácke podvody a ktorí sa len falošne na Hlas premenovali,“ napísal Matovič.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičMiroslav KollárTomáš Valášek
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSaS Sloboda a Solidarita