Sme rodina a Za ľudí v parlamente Matoviča podržia, Remišovú mrzí spojenie SaS s Hlasom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Ústredný krízový štáb SR
Zľava: Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, minister financií Igor Matovič a podpredseda vlády a bývalý minister hospodárstva Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 26. septembra 15:44

Hnutie Sme rodina nepodporí návrh na odvolanie Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie ministra financií, pokiaľ sú členmi vládnej koalície. Povedal to v pondelok na tlačovej besede podpredseda hnutia a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak. Zároveň dodal, že iné rozhodnutie od nich nemôže nikto očakávať.

Rovnaké stanovisko zaujala aj strana Za ľudí, ktorá podľa vicepremiérky a predsedníčky strany Veroniky Remišovej nikdy nepodporila odvolávanie člena koalície opozičnou stranou. Taktiež dodala, že ju mrzí spojenie strany Sloboda a Solidarita (SaS) so stranou Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorú označila za „odnož opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).“

Vicepremiérka zároveň tvrdí, že žiadna osobná antipatia nestojí za takýto typ spájania. Predsedníčka Za ľudí na záver uviedla, že bude veľmi rada, ak SaS bude podporovať koalíciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičMilan KrajniakVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSme rodinaZa ľudí