Škriniar v Katare úspešne podstúpil operáciu zraneného členka, dĺžka jeho absencie zatiaľ nie je známa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Milan Škriniar
Slovenský futbalista Milan Škriniar v drese francúzskeho tímu Paríž Saint-Germain. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský futbalový obranca Milan Škriniar z francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain sa v katarskej Dauhe podrobil úspešnej operácii členka.

Predčasne skončená sezóna

Parížsky klub o tom informoval v pondelok večer prostredníctvom platformy X. Škriniara teraz čaká niekoľko dní pokoj na lôžku a následne začne s rekonvalescenciou.

Škriniar sa zranil v minulotýždňovom stredajšom súboji o národný Superpohár, z víťazného duelu proti Toulouse (2:0) sa z ihriska porúčal v 71. minúte. Spôsobil si silný výron a jeho členok sa poškodil natoľko, že mu ho museli dať dokopy chirurgovia.

Vo francúzskych médiách sa pred niekoľkými dňami objavili správy, že pre Škriniara sa sezóna možno predčasne skončila a mohol by prísť aj o majstrovstvá Európy v Nemecku, ktoré sa uskutočnia od 14. júna do 14. júla.

„Želáme rýchle zotavenie“

Nové informácie však hovoria o absencii v trvaní týždňov, ktoré ho asi pripravia o osemfinále Ligy majstrov proti španielskemu Realu Sociedad San Sebastián koncom februára a v úvode marca. PSG neinformoval o možnej dĺžke Škriniarovej absencie.

Aj Slovenský futbalový zväz (SFZ) na sociálnych sieťach zverejnil fotografiu kapitána slovenskej reprezentácie z nemocničnej postele a doplnil: „Želáme rýchle zotavenie.“

Slovenský bek prišiel do francúzskej metropoly v lete 2023 po pôsobení v talianskom Interi Miláno. Keďže tréner Luis Enrique nemá v strede defenzívy k dispozícii ani Presnela Kimpembeho, ktorý sa zotavuje z operácie achilovky, parížsky klub možno v januári „zaloví“ na prestupovom trhu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Luis EnriqueMilan Škriniar
Firmy a inštitúcie Inter MilánoParíž Saint-GermainReal Sociedad San SebastiánSFZ Slovenský futbalový zväz