Slovenský futbalový zväz predstavil dvojicu nových partnerov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ján Kováčik
Ján Kováčik - prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový zväz (SFZ) v utorok oficiálne predstavil dvoch nových partnerov – spoločnosti Tempus a LeasePlan. Tie budú so SFZ spolupracovať pri zabezpečení dopravy, prepravy a logistickej aktivity ako pri každodennom fungovaní zväzového aparátu, tak pri riešení úloh života všetkých reprezentačných tímov.

„Som veľmi rád, že dnes môžeme predstaviť novú partnerskú dvojicu, ktorá nám zabezpečí mobilitu na najbližšie roky a autá, ktoré si preberieme, nám budú dobre slúžiť. Verím, že táto spolupráca bude obojstranne veľmi výhodná pre všetkých,“ uviedol prvý muž slovenského futbalu Ján Kováčik na utorňajšom predpoludňajšom stretnutí s novinármi.

150 medzištátnych zápasov ročne

Ako ďalej prezradil, strešná organizácia slovenského futbalu ročne zorganizuje približne 150 medzištátnych stretnutí na všetkých úrovniach, pričom aj spolupráca s týmito novými partnermi pomôže pri ich organizovaní.

„Len na ilustráciu, SFZ je celoslovenská inštitúcia – máme štyri regionálne zväzy, 38 oblastných a v centrále veľké množstvo ľudí. Hráme viac ako 150 reprezentačných zápasov ročne, čo je približne každý tretí deň nejaký zápas, ktorý je potrebné pripraviť a zmanažovať. Nesmierne veľa ľudí na tom musí pracovať, takže ja som veľmi rád, že sa nám podarilo dohodnúť toto partnerstvo. Nie je to jednoduché pri takom veľkom množstve áut, aké SFZ potrebuje,“ dodal Kováčik.

Dohoda na dobu neurčitú

Zväz si má na úvod spolupráce prevziať 33 vozidiel, tie sa majú pravidelne obmieňať. „Nájazd bude približne 30 až 40-tisíc kilometrov, potom sa tie vozidlá budú obmieňať,“ doplnil Kováčik. Strany sa dohodli na spolupráci na dobu neurčitú.

„Držíme krok so zdravým životným štýlom našich klientov. Podpora športových podujatí a aktivít je toho samozrejmou súčasťou. Už v minulosti sme boli partnerom projektu Európske hlavné mesto športu, podporovali sme motoristické či golfové podujatia. Dnes sme radi, že môžeme byť súčasťou najpopulárnejšieho športu Slovákov,“ poznamenal konateľ spoločnosti Tempus Group Martin Sojka.

„Vždy sa radi chopíme výziev. Sme hrdí na spojenie dynamického športu, akým futbal nesporne je, s lídrom na trhu mobility. My v LeasePlan Slovakia radi pomôžeme rozvoju a propagácii slovenského športu a vôbec nepochybujem, že spolupráca profesionálov zo zväzu a profesionálov z oblasti mobility bude na prospech každému fanúšikovi futbalu na Slovensku,“ povedal Rastislav Podlipný, generálny riaditeľ spoločnosti LeasePlan Slovakia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján Kováčik
Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväz