Slovenským sánkarom robí problém jedna zo zákrut, výjazd smeruje do mantinelu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jozef Ninis
Slovenský sánkar Jozef Ninis. Foto: archívne, SITA/AP

PJONGČANG 9. februára (WebNoviny.sk) – Už v sobotu čakajú dvojicu slovenských sánkarov Jozefa Ninisa a Jakuba Šimoňáka prvé dve súťažné jazdy na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu. Dvojici Slovákov v príprave robila najväčšie problémy deviata zákruta olympijského ľadového koryta.

Nikde na svete taká zákruta nie je, je to pre nás poriadne tvrdý oriešok,“ priznal sa debutant pod piatimi kruhmi Jakub Šimoňák pre spravodajstvo RTVS.

Prelink

V rovnakom tóne sa niesli slová skúsenejšieho Ninisa, ktorý štartoval aj na ZOH 2006, 2010 a 2014. „Deviatka robí problémy, pretože po nej nasleduje krivá rovinka,“ hovorí Ninis. O náročnom úseku vedel už skôr, pred odletom do Pjongčangu totiž povedal: „Dráha v Pjongčangu sa trochu sa podobá na tú zo Soči. Zákruty údajne stavali najprv vo fabrike a potom priamo na mieste. Vznikol aj nebezpečný úsek, kde sa z rovinky stala krivá rovinka, čo nie je až také nezvyčajné, ale v tomto prípade výjazd zo zákruty smeruje do jedného z mantinelov.“ Súťaž sánkarov – jednotlivcov sa začne v sobotu 10. februára o 19.10 h miestneho času (11.10 h SEČ).

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jakub ŠimoňákJozef Ninis