Suverenita sa podľa Fica v Európe nenosí, o stretnutí Blanára s Lavrovom vedel (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico
Premiér Slovenskej republiky Robert Fico. Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Jedinou zbraňou Slovenska je dôsledne dodržiavať medzinárodné právo a vykonávať suverénnu slovenskú zahraničnú politiku, orientovanú na všetky štyri svetové strany. Predseda vlády Robert Fico (predseda strany Smer-SD) to uviedol vo videu na sociálnej sieti.

Nedostatok silových prostriedkov

Slovensko podľa Fica nedisponuje silovými prostriedkami na riešenie konfliktov. Zdôraznil ale, že to všetko „pri plnom rešpektovaní našich záväzkov vyplývajúcich z členstva vo významných medzinárodných organizáciách“.

„Aj za cenu, že budeme za to upaľovaní na hranici, čo teda aj sme,“ vyjadril sa premiér a poznamenal, že suverenita sa dnes v Európe nenosí.

Mierový samit v Španielsku

Fico poukázal na návštevu ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) v Spojených štátoch amerických, kde sa Kaliňák stretol i so svojím americkým náprotivkom.

Rovnako poukázal aj na návštevu ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD) v Turecku, kde sa šéf slovenskej diplomacie stretol s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

Spoločne podľa Fica diskutovali o možnostiach, ktoré by mohol priniesť pripravovaný mierový samit vo Švajčiarsku. „Plne podporujem takúto vyváženosť,“ uviedol Fico. „Vedel som o tomto stretnutí a odporúčal som ministrovi, aby sa s ruským ministrom stretol,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj BlanárRobert FicoRobert KaliňákSergej Lavrov
Firmy a inštitúcie Smer - SSD