Budúca vláda by mala viac bojovať s dezinformáciami, myslí si väčšina občanov a takmer všetci voliči progresívcov

Snimka obrazovky 2023 03 01 125313.jpg
Poslanci hnutia Progresívne Slovensko (PS). Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Prevažná väčšina občanov Slovenska je názoru, že by mala vláda viac bojovať s dezinformáciami a hoaxami. 66,2 percenta respondentov si myslí, že by vláda mala určite bojovať s dezinformáciami určite, pričom 16 percent opýtaných uviedlo, že by asi mala viac bojovať s dezinformáciami a hoaxami.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Vyplynulo to z prieskumu agentúry Ako pre reláciu televízie Joj24 Volebná encyklopédia Slovenska. Agentúra vykonávala prieskum od 7. do 14. augusta na vzorke tisíc respondentov.

Ako z prieskumu ďalej vyplynulo, 13,1 percenta občanov Slovenska je názoru, že by budúca vláda nemala viac bojovať s dezinformáciami a hoaxami, z čoho 5,6 percenta si myslí, že by to vláda nemala určite robiť, 7,5 percenta opýtaných uviedlo, že by asi nemala.

Tí, ktorí si myslia, že budúca vláda by mala viac bojovať s dezinformáciami a hoaxami, sú skôr vzdelanejší ľudia, obyvatelia Banskobystrického, Žilinského a Košického kraja, takmer všetci voliči hnutia Progresívne Slovensko a nadpriemerne tiež voliči strany Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratického hnutia, hnutia Sme rodina a strany Hlas-SD.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Agentúra AKOHlas-SDKresťanskodemokratické hnutiePS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a Solidarita