EÚ uvalí embargo na ruskú ropu, podľa francúzskeho ministra je to otázka pár týždňov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com/

Európska únia v najbližších týždňoch uvalí úplné embargo na dovoz ropy z Ruska. Ako upozornil web eurointegration.com.ua, pre televíznu stanicu BFMTV to povedal francúzsky minister hospodárstva Bruno Le Maire.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Embargo na ruskú ropu

Le Maire uviedol, že tento postoj potvrdil i francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Prezident niekoľkokrát povedal, že treba posilniť sankcie,“ vyhlásil s tým, že sprísnenie opatrení voči Rusku by sa malo týkať dovozu energií.

„Prezident nehovorí o plyne, pretože vieme, že pre množstvo európskych krajín sa tým jednoducho zastavia všetky ich ekonomické aktivity. To, čo je dnes na stole, je zákaz dovozu ropy z Ruska,“ dodal Le Maire.

Ropa je zdrojom cudzej meny

Minister tiež skonštatoval, že embargo na ropu pomôže zastaviť tok cudzích mien do Ruska. Tvrdí, že ropa „je hlavným zdrojom cudzej meny pre Rusko“.

„Ide o 700 miliónov dolárov denne,“ dodal s tým, že konsenzus v rámci Európskej únie zatiaľ nebol dosiahnutý. Je však presvedčený, že k dohode dôjde už čoskoro. „Pre mňa je to skôr otázka týždňov ako mesiacov,“ povedal Le Maire.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bruno Le MaireEmmanuel Macron
Firmy a inštitúcie EU Európska únia