Hlas víta podpísanie zmluvy so Slovenskými elektrárňami. Naďalej však nie je jasné, aká bude konečná cena elektriny

Peter Pellegrini, Denisa Saková
Zľava: Predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini a podpredsdníčka strany HLAS-SD Denisa Saková. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vníma podpísanie Zmluvy medzi SR a SE, ktorá garantuje domácnostiam stabilnú cenu silovej zložky elektriny vo výške 61 eur za prvý krok, ktorý však ešte nerieši celkovú cenu elektriny pre rok 2024.

Matovičova a Hegerova vláda hovorili o zmluve, hádali sa a navzájom sa obviňovali z neschopnosti, avšak počas svojho pôsobenia neboli schopné tento zásadný dokument uzavrieť. Musela to urobiť až úradnícka vláda,“ uviedol líder Hlasu Peter Pellegrini.

Naďalej však nie je jasná jej konečná cena, pretože zostávajú otvorené distribučné poplatky, tarifa za prevádzku systému a ďalšie poplatky, o ktorých výške rozhodne až regulačný úrad v priebehu decembra,“ zdôraznil líder Hlasu.

Rovnako zostávajú otvorené otázky, za akú cenu budú odoberať elektrinu samosprávy a súkromný sektor. Je to problém, ktorý zostane na stole pre budúcu vládu. Hlas ak bude súčasťou novej vlády riešenie tejto otázky považuje za prioritu, ktorej sa treba okamžite venovať,“ dodal Pellegrini.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSE Slovenské elektrárne