Kompenzácie cien energií chceme robiť oveľa spravodlivejšie, zhodnotila Saková prvých 100 dní vo funkcii (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 14. schôdze vlády
Ministerka hospodárstva Denisa Saková (vľavo) počas príchodu na rokovanie 14. schôdze vlády SR. Bratislava, 1. február 2024. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Absencia adresnosti pri kompenzáciách vysokých cien energií. Takto odpovedala ministerka hospodárstva Denisa Saková na otázku, čo sa jej nepodarilo presadiť počas prvých 100 dní pôsobenia vlády Roberta Fica.

„Ja si myslím, že sa nám darí, od prvého dňa pracujeme najusilovnejšie ako sa dá,“ pokračovala ďalej v hodnotení pred štvrtkovým rokovaním kabinetu.

Ako ďalej zdôraznila, najdôležitejšími úlohami uplynulého obdobia bola stabilizácia cien energií a kompenzácie voči domácnostiam a zraniteľným subjektov a dojednanie výnimky z ruskej ropy. Ako priblížila, pôvodne chceli kompenzácie riešiť adresne.

„Ale ostávali nám na to dva mesiace, adresnosť sa nedala spraviť tak, ako sme si to predstavovali, a preto sme pristúpili k plošným kompenzáciám. Ak budú pre rok 2025 potrebné kompenzácie, určite ich chceme robiť oveľa spravodlivejšie,“ skonštatovala.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováRobert Fico
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR