Protimonopolný úrad skúma prevzatie čerpacích staníc Benzinolu spoločnosťou OMV Slovensko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Protimonopolný úrad SR
Protimonopolný úrad SR. Foto: ilustračné, SITA
Tento článok pre vás načítala AI.

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) začal posudzovať nové akvizície na trhu s pohonnými látkami a na trhu elektronických komunikácií.

V prvom prípade ide o získanie priamej výlučnej kontroly spoločnosti OMV Slovensko nad 27 čerpacími stanicami značky Benzinol, ktoré v súčasnosti prevádzkuje spoločnosť Benzinol Slovakia s jej pridruženými spoločnosťami. Hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská o tom v piatok informovala s tým, že tieto firmy pôsobia v maloobchodnom predaji benzínu a nafty.

PMÚ preveruje aj nadobudnutie spoločnej kontroly spoločnosti Marguerite Purple z Luxemburgu, podnikateľov Juraja Ondriša a Pavla Ondriša nad telekomunikačnou spoločnosťou Swan.

„Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby, môžu predložiť PMÚ svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám,“ uviedla Oľšavská. PMÚ žiada tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt, mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Adriana OľšavskáJuraj OndrišPavol Ondriš
Firmy a inštitúcie OMV SlovenskoPMÚ Protimonopolný úrad SRSWAN