Vláda stratila zábrany a valcuje krajinu, Progresívne Slovensko organizuje ďalší protest (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Šimečka
Zľava: poslanec Štefan Kišš, predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka a podpredsedníčka výboru Národnej rady SR pre sociálne veci Simona Petrík. Foto: reprofoto, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vláda stratila zábrany a valcuje Slovensko po vzore autokratov. Vyhlásilo to hnutie Progresívne Slovensko (PS), ktoré preto avizuje ďalší protest.

Ten sa uskutoční vo štvrtok 2. mája o 18:00 na bratislavskom Námestí slobody. Informoval o tom predseda PS Michal Šimečka. Hlavnou témou protestu je boj proti ovládnutiu RTVS. Šimečka tiež zdôraznil, že pre PS je červenou čiarou okradnutie ľudí o ich úspory z dôchodkového druhého piliera.

Postavíme sa na odpor

Nedovoľme Ficovi rozobrať našu krajinu na kúsky. Nedovoľme, aby nás vytiahol preč z Únie. Ukážme mu, že je nás veľa a neustúpime,” vyhlásil predseda PS.

Šimečka súčasne pripomenul, že predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) „si robí zálusk“ na 15 miliárd eur, ktoré si ľudia nasporili v druhom pilieri. „Ak skúsite ľudí okradnúť o ich peniaze, postavíme sa vám na odpor. Dostaneme do ulíc po celom Slovensku desiatky tisíc ľudí a ak bude treba, budeme protestovať každý jeden deň. Až kým sa s hanbou neospravedlníte a nezačnete cúvať,“ zdôraznil Šimečka.

Protiústavnosť

Podpredsedníčka výboru Národnej rady SR pre sociálne veci Simona Petrík (PS) uviedla, že druhý pilier sa občanom a občiankam vo veľkej miere oplatí.

Ústava navyše jasne hovorí, že výnos na sporiacich účtoch sa nemôže znižovať, lebo sa siaha na sociálny štandard ľudí v starobe. To znamená, že zásahy, ktoré ešte viac znížia objem peňazí v druhom pilieri, hraničia s protiústavnosťou,“ zdôraznila Petrík.

Krádež a vlastizrada

Poslanec Štefan Kišš pripomenul, že Fico v minulosti ľudí vystrašil, aby druhý pilier opustili. „Častými a veľmi škodlivými zásahmi znížil jeho výnosnosť, čím sporiteľov obral o stovky eur mesačne. Napríklad tridsiatnikovi s priemernou mzdou znížil budúci dôchodok o 120 eur, teda dostane za rok o 1 440 eur menej,“ dodal Kišš s tým, že teraz chce stavať diaľnice z úspor ľudí, čím z nich výrazne znižuje výnosy, a teda aj budúce dôchodky.

Navyše ich plánuje dať Číňanom, čo je pre mňa nielen krádež dôchodkov takmer dvoch miliónov ľudí, ale aj vlastizrada,” uzavrel Kišš.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaRobert FicoSimona PetríkŠtefan Kišš
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoRozhlas a televízia SlovenskaSmer - SSD