Vo Vyšných Hágoch ulovili medvedicu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medvedev
Štátne lesy TANAP-u ulovili asi trojročnú, takmer 100 kg medvedicu, ktorá sa pohybovala v oblasti Vyšných Hágov. Medvedica navštevovala túto lokalitu už dlhšie. Vysoké Tatry 8. septembra 2011. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

POPRAD 8. septembra (WEBNOVINY) – Štátne lesy (ŠL) Tatranského národného parku (TANAP) dnes ulovili medveďa.

Asi trojročná medvedica sa túlala pod osadou Vyšné Hágy.

„Na základe príslušných poverení Štátne lesy vykonali lov medveďa hnedého, ktorý bol priamo v intraviláne Vysokých Tatier, vo Vyšných Hágoch, takže došlo ku odstrelu medvedice,“ informoval zoológ Štátnych lesov Tatranského národného parku Jozef Hybler. Odhadovaný vek medvedice je asi tri až štyri roky.

Váha do 100 kilogramov. Ulovená medvedica nie je podľa Hyblera jediným medveďom, ktorý sa pohybuje v tejto oblasti. „Máme tu aj ďalších, ktorí sa pohybujú v areáli,“ dodal Hybler. Ďalší odstrel podľa Hyblera nebude, keďže lesníci mali povolenie len na odstrel jedného medveďa.

Podľa Hyblera tento medveď do oblasti Vyšných Hágov chodieval už dlhodobo. Počas merania odchyteného medveďa lesníci a ochranári menovali konkrétne znaky, podľa ktorých spoznali, že ide o medveďa, ktorý sa tu pohyboval už dlhšie. Tento medveď podľa Hyblera pravidelne navštevoval lokalitu pri čistiarni odpadových vôd a blízkych kontajnerov.

Strelcom medvedice bola podľa Hyblera „poverená osoba, ktorá ranou na komoru, čiže ranou na srdce, ulovila tohto medveďa.“ Miestny obyvateľ, ktorý nechcel byť menovaný potvrdil, že tento medveď sa tu bežne pohyboval. „Nie je to nič príjemné, keď stretnete takého medveďa zoči-voči,“ uviedol obyvateľ Vyšných Hágov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať