Akciový trh v USA si pohoršil, oslabili najmä banky a vzrástli aj obavy o ekonomiku

USA, vlajka, burza, akciový trh
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Americký akciový trh v utorok uzavrel nižšie. Akcie bánk opäť oslabili a zhoršili sa obavy o ekonomiku. K firmám, ktorých akcie si pohoršili najviac, patrili menšie a stredné banky, ktoré sú stredobodom pozornosti, keďže bankový systém zažíva ťažkosti pod ťarchou podstatne vyšších úrokových sadzieb.

PacWest Bancorp zlacnela o 27,8 percenta, akcie Western Alliance Bancorp klesli o 15,4 percenta a peňažný ústav Comerica stratil 12,4 percenta.

Klesol počet pracovných miest

Obavy zvýšila aj správa o tom, že počet pracovných miest, o ktorých americkí zamestnávatelia informovali prostredníctvom inzerátov, v marci klesol na najnižšiu úroveň za takmer dva roky. Trh práce je pritom jedným z hlavných pilierov podporujúcich spomaľujúcu sa americkú ekonomiku.

Index S&P 500 si odpísal 1,2 percenta a uzavrel na úrovni 4 119,58 bodu. Priemyselný index Dow Jones klesol o 1,1 percenta na 33 684,53 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 1,1 percenta na 12 080,51 bodu. Nadol zamierili aj akcie malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 2,1 percenta na 1 732,11 bodu.

Pohoršili aj ázijské trhy

Ázijské akciové trhy si v stredu pohoršili. Index hongkonskej burzy Hang Seng klesol o 1,48 percenta a juhokórejský akciový index Kospi stratil 0,9 percenta. Na trhoch v Japonsku a Číne sa pre sviatky neobchodovalo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom