Americký akciový trh klesol a veľkú záťaž pocítili technologické firmy Amazon a Nvidia

Wall Steet, burzy, akciový trh
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh vo štvrtok pokračoval v poklese. Index S&P 500 mal najhorší deň od marca po tom, čo Federálny rezervný systém v stredu naznačil, že budúci rok môže znížiť úrokové sadzby len o polovicu toho, čo predtým predpovedal.

Záťaž technologických firiem

Veľkú záťaž vo štvrtok opäť pocítili akcie technologických spoločností – Amazon oslabil o 4,4 percenta, Nvidia klesla o 2,9 percenta a Tesla stratila 2,6 percenta.

Index S&P 500 oslabil o 1,6 percenta na 4 330 bodov. Priemyselný index Dow Jones stratil 1,1 percenta a uzavrel na úrovni 34 070,42 bodu.

Technologický Nasdaq sa znížil o 1,8 percenta na 13 223,98 bodu. Index malých spoločností Russell 2000 klesol o 1,6 percenta na 1 781,83 bodu.

Referenčná úroková sadzba

Ázijské akciové trhy boli v piatok zmiešané. Hlavný japonský index Nikkei 225 stratil 0,2 percenta po tom, čo japonská centrálna banka podľa očakávaní ponechala svoju referenčnú úrokovú sadzbu na mínus 0,1 percenta, ale prisľúbila flexibilitu vo svojej politike.

Juhokórejský index Kospi tiež oslabil o 0,2 percenta. Index hongkonskej burzy Hang Seng si však polepšil o 0,9 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite stúpol o 0,8 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AmazonFederálny rezervný systém (Fed)Nvidia