Americkému ani ázijskému trhu sa nedarilo, investori čakajú na rozhodnutie Fed-u o úrokových sadzbách

akcie, burza, americký akciový trh
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Akciový trh USA v utorok klesol, keďže investori čakajú na najnovšie rozhodnutie amerického Federálneho rezervného systému (Fed) o úrokových sadzbách. Akcie na trhu USA sa týždne vyvíjajú zmiešane pre neistotu v otázke, či centrálna banka USA už ukončila svoje zvyšovanie úrokov. Najnovšie rozhodnutie Fed oznámi v stredu.

Klesli akcie spoločnosti Walt Disney

K firmám v rámci indexu S&P 500, ktorých akcie v utorok klesli najviac, patrila spoločnosť Walt Disney Co. Jej akcie si odpísali 3,6 percenta po tom, ako ohlásila plán vysokých investícií do svojich zábavných parkov a flotily výletných lodí.

K tým, ktorým sa darilo, patrila hutnícka firma U. S. Steel. Jej akcie stúpli o 3,7 percenta, keďže sa vyjadrila, že za leto očakáva silné hospodárske výsledky.

Ázijským trhom sa tiež nedarilo

Index S&P 500 oslabil o 0,2 percenta na 4 443,95 bodu. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 34 517,73 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,2 percenta na 13 678,19 bodu. Nadol zamierili aj akcie menších firiem a index malých spoločností Russell 2000 klesol o 0,4 percenta na 1 826,53 bodu.

Ázijským akciovým trhom sa v stredu tiež nedarilo. Hlavný japonský index Nikkei 225 stratil 0,66 percenta. Index hongkonskej burzy Hang Seng si pohoršil o 0,48 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite si odpísal 0,52 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)U.S. SteelWalt Disney