Americký akciový trh klesol najviac od septembra, akcie v Ázii sa vyvíjali zmiešane

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
akciový trh, burzy
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v stredu pocítil najhoršiu stratu od septembra. Akcie veľkých technologických spoločností oslabili po tom, ako americký Federálny rezervný systém (Fed) naznačil, že v najbližšom období úroky redukovať nebude.

Šéf Fed-u Jerome Powell povedal, že zníženie úrokových sadzieb v tomto roku je pravdepodobné, ale nie tak skoro, ako obchodníci dúfali.

Googlu sa nedarilo

Spoločnosť Alphabet, ktorá je materskou firmou Googlu, patrila k tým firmám, ktoré trh nadol tlačili najviac. Technologický gigant si odpísal 7,5 percenta, hoci vykázal vyšší zisk a tržby, ako analytici očakávali.

Softvérová spoločnosť Microsoft oslabila o 2,7 percenta, hoci tiež dosiahla silnejší zisk a tržby, ako sa očakávalo. Nedarilo sa ani výrobcovi elektromobilov Tesla, ktorý stratil 2,2 percenta.

Index S&P 500 klesol o 1,6 percenta na 4 845,65 bodu. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 0,8 percenta a uzavrel na úrovni 38 150,30 bodu.

Technologický Nasdaq si pohoršil o 2,2 percenta na 15 164,01 bodu. Nadol zamierili aj akcie malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 klesol o 2,4 percenta na 1 947,34 bodu.

Ázijské akciové trhy

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol vo štvrtok zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 oslabil o 0,76 percenta a index čínskej burzy Shanghai Composite stratil 0,64 percenta, ale hongkonský index Hang Seng o 0,52 percenta stúpol.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jerome Powell
Firmy a inštitúcie AlphabetFederálny rezervný systém (Fed)GoogleMicrosoftTesla