Americký aj ázijský trh uzavrel zmiešane, výrazne si prilepšila automobilka General Motors

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
General Motors
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v utorok uzavrel zmiešane, ale indexy zostali v blízkosti svojich rekordných úrovní. Zásielková spoločnosť UPS klesla, keďže jej prognóza pre rok 2024 ráta so slabšími príjmami, ako očakávajú analytici.

Automobilka General Motors si však výrazne prilepšila po zverejnení zisku, ktorý prekonal odhady. V utorok sa začalo zasadanie amerického Federálneho rezervného systému (Fed), ale fakticky nikto nepredpokladá, že zníži úroky.

Iba Dow Jones zamieril nahor

Index S&P 500 klesol o 0,1 percenta na 4 924,97 bodu. Technologický Nasdaq oslabil o 0,8 percenta na 15 509,90 bodu a index malých firiem Russell 2000 si pohoršil o 0,8 percenta na 1 996,24 bodu. Priemyselný index Dow Jones však zamieril nahor, pripísal si 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 38 467,31 bodu.

Priemyselná aktivita Číny sa opäť zmenšila

Vývoj na ázijských trhoch bol v stredu tiež zmiešaný po tom, ako Čína informovala, že aktivita v jej priemyselnom sektore sa v januári už štvrtý mesiac v rade zmenšila.

Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 0,61 percenta, ale index hongkonskej burzy Hang Seng klesol o 1,39 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite stratil 1,48 percenta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)General Motors