Americký akciový trh mal jeden z najlepších dní v roku, ázijské burzy taktiež zamierili nahor

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Akciový trh USA, burzy
Foto: ilustračné, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v utorok uzavrel výrazne vyššie, pričom mal jeden z najlepších dní v tomto roku. Wall Street posilnila prekvapivo povzbudivá správa o inflácii, ktorá sa v uplynulom mesiaci spomalila.

To vzbudilo nádeje u investorov, že americký Federálny rezervný systém je konečne hotový s trhovo náročným zvyšovaním úrokových sadzieb.

Dúfajú, že nebude ďalšie sprísňovanie

Technológie a ďalšie akcie s vysokým rastom išli nahor a aj akcie menších spoločností získali obzvlášť veľkú podporu v nádeji, že finančné podmienky sa nebudú ďalej sprísňovať.

Index S&P 500 si pripísal 1,9 percenta a uzavrel na úrovni 4 495,70 bodu. Priemyselný index Dow Jones narástol o 1,4 percenta na 34 827,70 bodu. Technologický Nasdaq posilnil o 2,4 percenta na 14 094,38 bodu. Index malých spoločností Russell 2000 stúpol o 5,4 percenta na 1 798,32 bodu.

Ázijské burzy zamierili nahor

Ázijské akciové trhy kopírovali Wall Street a v stredu zamierili nahor. Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 2,6 percenta, keď investori zdanlivo nereagovali na správy o tom, že sa japonská ekonomika v júli až septembri medziročne prepadla o 2,1 percenta, čo je horšie, ako sa predpokladalo.

Index hongkonskej burzy Hang Seng si pripísal 3,3 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite posilnil o 0,5 percenta po tom, čo ekonomické údaje za október ukázali, že čínska ekonomika sa drží hore, aj keď sa niektoré ukazovatele spomalili. Juhokórejský index Kospi poskočil o 1,9 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém