Americký akciový trh si polepšil vďaka technologickým firmám, ázijským burzám sa nedarilo

americký akciový trh, Wall Street, burzy, akcie
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v utorok zväčša smeroval nahor po správe o silnej dôvere spotrebiteľov i vďaka nádejam investorov, že Federálny rezervný systém už nebude agresívne zvyšovať úrokové sadzby.

Zisky akcií technologických spoločností, maloobchodníkov aj v ďalších sektoroch pomohli zmierniť poklesy inde na trhu. Microsoft narástol o 1,1 percenta, Tesla si pripísala 4,5 percenta a Best Buy 2,4 percenta.

Index S&P 500, pre ktorý môže byť november najlepší mesiac v roku, stúpol o 0,1 percenta na 4 554,89 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 0,2 percenta a uzavrel na úrovni 35 416,98 bodu. Technologický Nasdaq si prilepšil o 0,3 percenta na 14 281,76 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 však oslabil o 0,5 percenta na 1 792,81 bodu.

Ázijské akciové trhy v stredu klesli. Hlavný japonský index Nikkei 225 si odpísal 0,3 percenta a juhokórejský Kospi klesol o takmer 0,2 percenta. Čínske indexy stiahol nadol veľký výpredaj čínskych technologických a majetkových akcií, pričom index hongkonskej burzy Hang Seng klesol o 2,4 percenta a index čínskej burzy Shanghai Composite stratil 0,5 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systémMicrosoftTesla