Je to definitívne, finančné prilepšenie pred Vianocami penzistom odobrila aj prezidentka Čaputová

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
PREZIDENT: Vyhlásenie k predčasným voľbám do NR SR
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas vyhlásenia v Prezidentskom paláci k výsledkom predčasných volieb do Národnej rady SR. Bratislava, 2. október 2023. Foto: SITA/Diana Černak
Tento článok pre vás načítala AI.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o trinástom dôchodku, ktorú v stredu v zrýchlenom konaní schválil parlament. Sociálna poisťovňa tak vyplatí v decembri tohto roka všetkým penzistom dodatočný jednorazový príspevok k trinástemu dôchodku v sume 300 eur.

Nárok na túto dávku budú mať poberatelia akéhokoľvek druhu dôchodku. Pôjde o poberateľov starobných, predčasných starobných, invalidných, sociálnych a pozostalostných dôchodkov. Ide o približne 1,46 milióna poberateľov dôchodkov. Vyplatenie tejto dávky si vyžiada 440 miliónov eur.

Maximálna suma trinástej penzie v tomto roku dosahuje 300 eur, dostávajú ju poberatelia dôchodku vo výške 268,88 eura a nižšie. Poberateľom dôchodku v rozpätí od 268,89 eura do 963,32 eura sa suma trinásteho dôchodku znižuje až do minimálnej sumy 50,01 eura.

Najnižší trinásty dôchodok vo výške 50 eur dostávajú v novembri tohto roka poberatelia, ktorí poberajú dôchodok v sume 963,33 eura a vyššie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Zuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Sociálna poisťovňa