Kryptomenová platforma BlockFi požiadala o ochranu pred veriteľmi, pozastavila svojim klientom výber financií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kryptomeny
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Kryptomenová platforma BlockFi požiadala o ochranu pred veriteľmi podľa kapitoly 11 amerického zákona o bankrote v dôsledku kolapsu burzy kryptomien FTX. „Postup podľa kapitoly 11 je transparentný proces a budeme pokračovať v komunikácii s našimi klientmi, aby sme zabezpečili, že sme v priamom kontakte,“ uviedla spoločnosť BlockFi na mikroblogovacej sieti Twitter.

Firma BlockFi, ktorá bola založená v roku 2017, uviedla, že ochrana pred veriteľmi jej umožní stabilizáciu a reštrukturalizáciu. Firma dodala, že súčasťou reštrukturalizácie bude snaha o uplatnenie všetkých záväzkov, ktoré voči nej majú partneri, vrátane burzy FTX a s ňou spojených korporátnych subjektov. BlockFi však predpokladá, že uplatnenie záväzkov, ktoré voči nej má FTX, sa bude omeškávať.

Burza kryptomien FTX požiadala o ochranu pred veriteľmi v skoršej časti tohto mesiaca. Firma BlockFi vtedy na Twitteri oznámila, že v dôsledku kolapsu FTX nemôže pokračovať v bežnom podnikaní a pozastavila svojim klientom výber financií.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FTX