Majerský: Správanie ministra Tomáša je detinské a mal by sa tešiť, že sú 13. dôchodky schválené (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Prvá diskusia po zverejnení oficiálnych výsledkov
Predseda hnutia KDH Milan Majerský. Foto: Archívne, SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister práce Erik Tomáš by sa mal tešiť, že sú schválené 13. dôchodky, a je od neho detinské teraz tvrdiť, či mal s KDH nejakú dohodu alebo nie. Vyhlásil pre agentúru SITA predseda Kresťansko-demokratického hnutia (KDH) Milan Majerský.

Reagoval tak na stanovisko Erika Tomáša, ktorý tvrdil, že poslancom KDH nič nesľúbil za to, že hlasovali za schválenie jeho novely o 13. dôchodkoch. Minister práce označil KDH za farizejské a parazita, ktorý sa prisal na 13. dôchodkoch.

„Ja som bol pri časti tejto debaty, keď sa naša predsedníčka poslaneckého klubu a dvaja poslanci rozprávali s pánom ministrom. Určite hovorili o spomínaných veciach ako je druhý pilier, zvyšovanie daní a poplatkov, ako aj o ďaňovom bonuse,“ vyhlásil Milan Majerský.

Podľa jeho slov daňový bonus je pre KDH kľúčový, keďže ho mali aj v programe strany. Z tohto dôvodu podľa chceli mať od ministra Tomáša slovo, že sa tieto piliere ochrany bežných ľudí zachovajú.

„My chceme mať istotu, my sme aj sociálny, nie len kresťanskí a demokratickí, ale aj sociálni. Nech si to neprivlastňuje len strana Hlas alebo Smer,“ uzavrel Majerský.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Erik TomášMilan Majerský
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR