Národná banka Slovenska upozorňuje na podvodnú stránku, využíva meno guvernéra Kažimíra a ponúka možnosti falošného zisku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Podvodná stránka zneužíva meno guvernéra NBS

Podvodná platforma americansilverdollars.com zneužila meno Národnej banky Slovenska (NBS) a guvernéra Petra Kažimíra. Centrálna banka vyzýva na ostražitosť a zvažuje právne kroky.

Investovanie a vysoké výnosy

Platforma ponúka možnosti zárobku a zisku. Reklama nabáda slovenských spotrebiteľov k investovaniu a sľubuje vysoké výnosy. Národná banka Slovenska upozorňuje, že ide o klamlivú reklamu.

Po kliknutí na odkaz americansilverdollars.com sa spotrebiteľovi ukáže napodobenina stránky NBS s nabádaním na investície prostredníctvom NBS Invest. Investíciu na danej stránke „podporuje“ aj guvernér Národnej banky Slovenska, čo je však tiež podvrh a ide o zneužite jeho mena.

Overte si firmu vopred

Slovenská centrálna banka podľa jej vyjadrení nikdy nekontaktuje ľudí s ponukou investovania, úverov, pôžičiek alebo iných služieb a už vôbec nie prostredníctvom emailov, sociálnych sietí alebo aplikácií.

Podobné aktivity sú v poslednom čase výrazne rozšírené,“ upozornila banka.

NBS odporúča vyhľadať si vždy informácie o firme dopredu, napríklad na webovej stránke subjekty.nbs.sk a overiť si, či na subjekt dohliada Národná banka Slovenska alebo iný zahraničný dohliadací orgán a či môže podnikať v danej oblasti na Slovensku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Kažimír
Firmy a inštitúcie Národná banka Slovenska