Počet ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi tretí mesiac po sebe pozvoľna narastá

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dôchodkyňa, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v januári tohto roka mierne pozvoľna rastie tretí mesiac po sebe. Sociálne dávky v prvom mesiaci tohto roka dostalo takmer 64-tisíc osôb.

Za tri mesiace tak ide o nárast o zhruba päťsto ľudí, stále je to však menej ako na začiatku roka 2023, kedy dávky v hmotnej núdzi poberalo viac ako 66-tisíc ľudí.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v minulom mesiaci po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 136,3 tisíca osôb, čo je 2,51 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci januára v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Kežmarok. Okres Revúca vykázal 5 139 ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,53 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,3 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,38 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Kežmarok bolo v januári tohto roka 10,19 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 7,6 tisícom sociálne odkázaných osôb.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ÚPSVaR Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny