Posledné rokovanie Ódorovej vlády o eurofondoch. Pred prepadnutím zachránila 700 miliónov eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Odor
Ľudovít Ódor na tlačovej besede. Reprofoto: Úrad vlády Slovenskej republiky, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Úradnícka vláda pod vedením premiéra Ľudovíta Ódora v stredu rokovala o eurofondoch pravdepodobne poslednýkrát. Predpokladá to Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI).

Tieto zasadnutia vlády špeciálne k eurofondom sa podľa povereného ministra investícií Petra Balíka osvedčili ako účinné opatrenie na záchranu starých eurofondov.

Zachranených 700 miliónov

„Vďaka spoločnému úsiliu sa nám podarilo hrozbu prepadnutia eurofondov okresať o 700 miliónov eur. To je veľký úspech. Jedna z hlavných a najťažších úloh našej úradníckej vlády je tak splnená,“ uviedol na sociálnej sieti Balík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nová séria opatrení

Ministerstvo investícií zaviedlo od mája tohto roku sériu opatrení nielen na dočerpanie starých eurofondov, ale aj na rozbeh nového eurofondového obdobia. Z Programu Slovensko na roky 2021 až 2027 je vyhlásených 21 výziev za takmer miliardu eur.

„Za dôležité považujeme navýšenie eurofondovej obálky pre regióny o 200 miliónov eur. Rozhodovať tak budú o 2,3 miliardy eur podľa svojich vlastných investičných priorít,“ doplnila rezortná štátna tajomníčka pre regionálny rozvoj Barbora Lukáčová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Barbora LukáčováĽudovít ÓdorPeter Bálik
Firmy a inštitúcie Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRI