Prima banka sa plánuje aj naďalej zamerať na bežných ľudí a skvalitnenie jej silných stránok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prima Banka
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Prima banka bude v tomto roku aj napriek pokračujúcemu útlmu na trhoch pokračovať v napĺňaní dlhodobej stratégie zameranej na rozvoj retailu. Ešte viac sa zameria na skvalitnenie jej silných stránok a ďalšie posilnenie v raste počtu aktívnych klientov.

Zvýšenie úrokových sadzieb

„Určite bude pre nás kľúčovým udržanie maximálnej vnútornej efektivity a vysokej konkurencieschopnosti aj počas tohto neľahkého obdobia,“ povedala pre SITA riaditeľka odboru marketingu a komunikácie Eva Čonková.

V prvej časti roka 2023 sa pod vplyvom rastúcej inflácie zvýšili aj úrokové sadzby a podľa očakávaní sa utlmili aj úvery a vklady. Tento stav podľa Čonkovej pretrval v podstate až do samotného záveru roka 2023.

Kľúčové strategické priority

„Sú to podmienky, s ktorými sa musela rovnako popasovať každá jedna banka na trhu. Práve táto „nová doba“ nám však priniesla priestor na to, aby sme sa ešte intenzívnejšie zamerali na naše kľúčové konkurenčné výhody a ich pretavenie do pozitívnych biznisových výsledkov,“ hodnotí Čonková.

Aj vďaka tomu sa im naďalej darilo v napĺňaní kľúčových strategických priorít. Počas roka kontinuálne rástol aj počet klientov, ktorí považujú Prima banku za svoju hlavnú banku, ako aj počet aktívnych klientov. Celoročné výsledky zatiaľ nie sú známe, no ku koncu septembra dosiahla banka zisk 22,5 mil. eur pri medziročnom raste o 23,9 %.

Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku. So Sberbank Slovensko sa Prima banka zlúčila 1. augusta 2017.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva Čonková
Firmy a inštitúcie Dexia banka SlovenskoPrima bankaSberbank