Starobný dôchodok medziročne vzrástol o vyše 13 eur, stúpol aj počet jeho poberateľov

Dôchodca, dôchodok, dôchodkyňa
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Suma priemerného starobného dôchodku, ktorý vypláca Sociálna poisťovňa, na konci januára tohto roka dosiahla 511,60 eura. Medziročne sa zvýšila o 13,10 eura.

Popri náraste sumy starobnej penzie medziročne mierne stúpol aj počet jej poberateľov. Kým na konci januára minulého roka dostávalo starobný dôchodok 1 milión 94,2 tisíca penzistov, na konci minulého mesiaca bolo na Slovensku 1 milión 96,4 tisíca starobných dôchodcov. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Priemerný predčasný starobný dôchodok v porovnaní s koncom januára vlaňajška vzrástol o 18,40 eura na 505,10 eura. Ku koncu minulého mesiaca ho dostávalo 11,4 tisíca penzistov, čo bolo o 311 osôb menej ako pred rokom.

Priemerný invalidný dôchodok pre osoby s mierou postihnutia do 70 % bol na konci januára na úrovni 228,80 eura. V porovnaní s januárom minulého roka je tak vyšší o 5 eur.

Invalidnú penziu pre ľudí s mierou postihnutia nad 70 % vypláca poisťovňa v priemernej výške 414 eur. Medziročne ide o nárast o 8,80 eura.  Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu minulého mesiaca 226,7 tisíca poberateľov invalidných dôchodkov, čo je oproti januáru vlaňajška o 6,1 tisíca penzistov menej.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom