Trhy v USA zatlačilo nadol zlacnenie technologických firiem, stúpol len Microsoft

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Microsoft
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v stredu klesol, keďže nadol ho zatlačilo zlacnenie niekoľkých veľkých technologických spoločností.

Amazon a Apple oslabili, Microsoft stúpol

Spoločnosť Alphabet, ktorá je materskou firmou Googlu, prudko oslabila pre obavy zo spomalenia rastu jej podnikania v oblasti cloudových služieb. Pohoršili si aj spoločnosti Amazon, Nvidia a Apple. Microsoft však stúpol po tom, ako vykázal zisk, ktorý je vyšší, ako očakávali analytici.

Index S&P 500 si odpísal 1,4 percenta a uzavrel na úrovni 4 186,77 bodu. Priemyselný index Dow Jones klesol o 0,3 percenta na 33 035,93 bodu.

Technologický Nasdaq si pohoršil o 2,4 percenta na 12 821,22 bodu. Nedarilo sa ani akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 1,7 percenta na 1 651,43 bodu.

Nadol išli aj ázijské burzy

Väčšina ázijských akciových trhov tiež zamierila nadol. Hlavný japonský index Nikkei 225 vo štvrtok klesol o 2,14 percenta, juhokórejský Kospi stratil 2,71 percenta a index hongkonskej burzy Hang Seng si odpísal 0,24 percenta. Čínsky akciový index Shanghai Composite však stúpol o 0,48 percenta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AlphabetAmazonAppleGoogleMicrosoftNvidia