Väčšina amerických akciových indexov klesla, rovnako na tom bol ázijský trh 

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Akcie, burzy, wall street
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americké akciové indexy vo štvrtok uzavreli zmiešane po správach, ktoré ukázali, že ekonomika USA zostáva silnejšia, ako sa očakávalo. Investori sa preto v podstate vzdávajú nádejí, že americký Federálny rezervný systém (Fed) v tomto roku niekoľkokrát zníži úrokové sadzby. Správy totiž ukázali nielen to, že počet nových nezamestnaných Američanov zostáva relatívne nízky, ale tiež že rast priemyslu sa nečakane zrýchlil.

Index S&P 500 klesol o 0,2 percenta na 5 011,12 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,5 percenta na 15 601,50 bodu a index malých spoločností Russell 2000 oslabil o 0,3 percenta na 1 942,96 bodu. Priemyselný index Dow Jones si však pripísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 37 775,38 bodu.

Ázijské akciové trhy zamierili nadol. Hlavný japonský index Nikkei 225 v piatok stratil 2,66 percenta pre výpredaj akcií výrobcov polovodičov. Negatívne na náladu v regióne pôsobilo aj napätie na Blízkom východe. Index hongkonskej burzy Hang Seng si odpísal 0,85 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite klesol o 0,29 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)