Nitriansky Jaguar Land Rover v súčasnosti vyrába 3 100 áut týždenne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaguar Land Rover
Výrobné priestory fabriky Jaguar Land Rover (JLR) Nitra počas prehliadky v rámci 5. výročia otvorenia závodu. Nitra, 25. október 2023. Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
Tento článok pre vás načítala AI.

Nitriansky Jaguar Land Rover aktuálne vyrába 3 100 áut týždenne. Automobilka vyprodukovala minulý fiškálny rok, ktorý sa začal v apríli 2022 a skončil v marci 2023, 107-tisíc vozidiel.

Produkcia automobilky stúpla

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa fabriky Katarína Chlebová, do októbra 2022 vyrábali 2 000 áut týždenne, potom spustili tretiu zmenu a produkcia následne stúpla na 3 000 áut týždenne, v súčasnosti je to ešte o stovku viac.

Čo sa týka najdôležitejších udalostí končiaceho roka, v októbri Jaguar Land Rover oslávil piate výročie prevádzky a otvoril Centrum zdravia a pohody v práci. Niektorí dodávatelia automobilky majú pritom stále problémy s kapacitou a potrebujú trochu viac času, aby sa prispôsobili rastúcemu dopytu.

Máme 603 dodávateľov a potrebujeme od nich tisíce dielov. Ak má niektorý z nich z akéhokoľvek dôvodu problémy, môže to ovplyvniť výrobu, keďže pracujeme systémom just-in-time,“ priblížila situáciu Chlebová.

Plány na rok 2024

Čo sa týka plánov fabriky na nasledujúci rok, sleduje pokračujúci silný dopyt po jej výrobkoch.

V Defendri vidíme ikonu zajtrajška. Naďalej budeme prinášať na trh nové varianty, ktoré prilákajú viac zákazníkov. Ako súčasť rodiny Jaguar Land Rover sme nadšení z nadchádzajúceho roka, nielen kvôli Nitre, ale aj z celkovej budúcnosti našich značiek. Budúci rok predstavíme prvý elektrický Range Rover,“ uzavrela.

Jaguar Land Rover je v jadre britská spoločnosť, ktorá má v Spojenom kráľovstve dve konštrukčné a inžinierske pracoviská, tri závody na výrobu vozidiel, centrum na výrobu motorov a centrum na montáž batérií. Okrem toho má závody na výrobu vozidiel v Číne, Brazílii, Indii, Rakúsku a na Slovensku, ako aj sedem technologických centier po celom svete. Automobilka je dcérskou spoločnosťou v úplnom vlastníctve Tata Motors Limited, ktorá je súčasťou spoločnosti Tata Sons.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katarína Chlebová
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre