Škoda Auto vyrobila vlani celosvetovo 888-tisíc vozidiel, najviac v českých závodoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOLKSWAGEN: Štart sériovej výroby nových modelov
Interiér vozidla Škoda Superb Combi. Foto: ilustračné, SITA/Michal Veterník
Tento článok pre vás načítala AI.

Škoda Auto vyrobila vlani vo svojich českých závodoch viac ako 781-tisíc vozidiel a v zahraničných fabrikách vyše 107-tisíc vozidiel značky Škoda.

Ako ďalej informovala automobilka, okrem toho dosiahla v roku 2023 pokroky vo svojej stratégii internacionalizácie, keď v septembri vstúpila na vietnamský trh a v polovici októbra sa začala pripravovať na návrat výroby do Kazachstanu.

Dynamické prispôsobenie prostrediu

„V minulom roku sme celosvetovo vyrobili viac ako 888 000 vozidiel značky Škoda, čo dokazuje našu schopnosť rýchlo a flexibilne sa prispôsobiť dynamicky sa meniacemu a geopoliticky náročnému prostrediu,“ uviedol člen predstavenstva Škoda Auto za oblasť výroby a logistiky Andreas Dick.

V bratislavskom závode Volkswagen vyrobila spoločnosť viac ako 36-tisíc kusov SUV Karoq a prvých niekoľko stoviek kusov vozidiel novej generácie modelu Superb.

Škoda Auto bola pritom zodpovedná za kompletný vývoj modelov Škoda Superb a Volkswagen Passat, ktoré sa vyrábajú na rovnakej linke v bratislavskom závode.

Hlavný cieľ

„Tento krok sa stal súčasťou projektu Beta+, ktorého hlavným cieľom je využitie synergií vo výrobnej sieti a zvýšenie efektívnosti,“ dopĺňa automobilka.

Presunom modelu Superb do Bratislavy automobilka od leta 2024 vytvorí kapacitu pre výrobu vozidiel Octavia v závode v Kvasinách, zároveň to umožní vyrábať viac elektrických vozidiel v závode v Mladej Boleslavi.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Škoda AutoVolkswagen