Bratislavský Volkswagen výrazne zvýšil produkciu a zlepšil aj svoje finančné výsledky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volkswagen
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Volkswagen Slovakia vyrobil v minulom roku takmer 330-tisíc vozidiel. Ako vo štvrtok uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, v porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje nárast o viac ako 22 %.

Z výrobných liniek bratislavského závodu totiž v roku 2022 zišlo spolu 268 685 vozidiel. Rok predtým to bolo 308 990, no napríklad v roku 2018 až 408 208 vozidiel.

Ako priblížila hovorkyňa, automobilka očakáva, že postupne dosiahne predkrízové čísla produkcie. Minuloročná výroba je podľa nej odrazom čiastočnej stabilizácie celkovej situácie v sektore, ale aj snahou samotnej automobilky o čo najefektívnejšiu výrobu. Spoločnosť zlepšila aj svoje finančné výsledky, podrobnejšie údaje však zverejní až počas svojej výročnej tlačovej konferencie.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 7 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine. Spoločnosť už na Slovensku preinvestovala vyše 5 miliárd eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen Passat, Škoda Superb a Škoda Karoq. V závode v Martine sa produkujú komponenty pre prevodovky a podvozky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Kovarovič Makayová
Firmy a inštitúcie Volkswagen Slovakia