Novostavbám v Bratislave sa vlani darilo, predaje bytov stúpli o takmer 60 percent

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Byty, Bratislava
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Predaje bytov v bratislavských novostavbách v štvrtom kvartáli 2023 narástli o takmer 60 percent. Vyplýva to z dát technologického startupu BuiltMind, ktorý sa zaoberá dátovým monitoringom realitného trhu.

Podľa nich sa v poslednom kvartáli minulého roka predalo v novostavbách 280 bytov a apartmánov, čo predstavuje 58-percentný nárast voči priemeru troch predošlých kvartálov minulého roka.

Použili vlastný softvér

Startup analyzuje predaje nehnuteľností prostredníctvom vlastného softvéru, ktorý sleduje dáta predaja cez webové stránky developerov.

„Ide o jednotky stiahnuté z verejných cenníkov alebo označené ako predané, a to naprieč 90 rôznymi projektmi v Bratislave,“ konštatuje spoločnosť.

Na základe týchto dát bolo vlani najžiadanejšie bývanie v tretej etape Čerešní, za ktorými nasledoval projekt Nuppu a Ovocné sady.

Dominovali štyria developeri

„Významne predávali aj Slnečnice, kde verejne predali 56 jednotiek spoločne naprieč časťami projektu Nad mestom, POP a Uniq,“ dodáva.

BuiltMind eviduje cez svoj systém za celý rok 2023 celkovo 810 predaných bytov v novostavbách. „Prvá a druhá etapa projektu Čerešne s dokopy 96 predanými bytmi dosiahla za minulý rok až 11,9-percentný podiel na rezidenčnom trhu novostavieb v hlavnom meste,“ konštatuje startup.

Čo sa týka porovnania predajov rezidenčných projektov v štvrtom kvartáli, rezidenčnému realitnému trhu dominovala štvorica developerov ITB Development, YIT Slovakia, Lucron a Cresco. „Spoločne verejne predali 112 jednotiek, čím obsadili 39-percentný podiel na trhu,“ dodáva.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať