V Dúbravke pribudne viac ako 900 bytov, senior centrum i materská škola

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
byty, dom
Foto: ilustračné, Getty images

V bratislavskej Dúbravke pribudne viac ako 900 bytov, približne 40 z nich skončí v ponuke nájomných bytov hlavného mesta.

Živá rezidenčná štvrť

Ako informoval developer Corwin, pôjde o byty, ktoré pribudnú v rámci projektu na Agátovej ulici.

„Aj vďaka júnovým zmenám územného plánu teraz môže pokročiť revitalizácia tohto zanedbaného územia a jeho premena na živú rezidenčnú štvrť,“ uvádza investor.

Neudržiavaná zarastená plocha je miestami znečistená komunálnym odpadom a desaťročia starými navážkami so stavebným odpadom, ktoré vznikli počas rozširovania Dúbravky.

Škôlka i park

„Taký je súčasný stav pozemku, na ktorom v spolupráci s Gehl Architects vyrastie päť blokov so šesť až osempodlažnými bytovými domami, ale aj senior centrom či materskou školou pre 120 detí,“ priblížil developer.

Doplní ich centrálny park s rozlohou päťtisíc metrov štvorcových, ktorý bude menšími zelenými prvkami a námestíčkami prepojený s okolitým územím. Ďalších desaťtisíc metrov štvorcových zelene bude celý projekt dopĺňať v jeho severnej a severovýchodnej časti. Množstvo zelených plôch podľa investora doplnia viaceré vodné prvky.

„Vďaka vegetačným strechám, suchým poldrom, dažďovým záhradám, retenčnému jazierku a viacerým vsakom ostane dažďová voda na pozemku, kde pomaly vsiakne do podložia, alebo sa postupne odparí,“ dodal developer.

Byty pre 1600 obyvateľov

V nových jedno až štvorizbových bytoch bude miesto pre 1600 obyvateľov. Corwin predpokladá, že výstavba prvej etapy projektu s približne troma stovkami bytov by mala začať v roku 2026, jej dokončenie plánuje o dva roky neskôr. Celý Bytový súbor Hrubé Lúky – Agátová, ktorý je súčasťou pilotného zámeru bratislavského magistrátu na výstavbu nájomných bytov, by mohol byť dokončený v roku 2031.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie CORWIN