Materská škola v Podolínci rozšírila kapacity, mesto sa chce podľa primátora pripraviť na možný nárast obyvateľov

Primátor mesta Podolínec Michal Marhefka. Foto: Michal Marhefka
Tento článok pre vás načítala AI.

Po materskej škole sa chystá mesto Podolínec (okres Stará Ľubovňa) rozšíriť kapacity aj základnej školy. Stavebne chce nechať upraviť podkrovie, ktoré je v súčasnosti využívané ako povalový priestor.

Vyhlásené obstarávanie

Samospráva už v tejto súvislosti vyhlásila verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác. Ako pre agentúru SITA uviedol primátor mesta Michal Marhefka, zapojiť sa chcú do výzvy cez plán obnovy, predpokladané náklady sú približne 360-tisíc eur.

Po úprave podkrovných priestorov by v nich mali vzniknúť štyri učebne s kapacitou 84 žiakov. Projekt počíta aj so sociálnymi a hygienickými priestormi pre žiakov a učiteľov, dvoma kabinetmi i dennou miestnosťou.

Podľa primátora sa mesto takýmto spôsobom chce pripraviť aj na možný nárast počtu obyvateľov. Ten súvisí aj s výstavbou v novej časti mesta, kde by mali v budúcnosti pribudnúť desiatky rodinných domov.

Priestor pre desiatky detí

V meste už podľa Marhefku dokončili práce na rozšírení kapacity materskej školy. Vďaka prístavbe k budove pribudol priestor pre 44 detí. Podľa zmluvy vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie išiel na výstavbu 1 milión eur s DPH.

Samospráva získala na projekt financie z fondov Európskej únie, konkrétne z Integrovaného regionálneho operačného programu na zvýšenie kapacít infraštruktúry materských škôl.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaÚVO Úrad pre verejné obstarávanie