Prezidentka Čaputová diskutovala so stredoškolákmi o kritickom myslení a hoaxoch, vláda má za cieľ upokojiť situáciu

Prezidentka Zuzana Čaputová počas diskusie na 6. ročníku protikorupčného festivalu Pucung v Košickom Kulturparku. Košice, 21. apríl 2023. Foto: SITA/Marek Lukáč.

O kritickom myslení a hoaxoch diskutovala so študentmi a pedagógmi Obchodnej akadémie v Trnave prezidentka Zuzana Čaputová. Študentom v úvode povedala, že nielen téma tohto stretnutia je dôležitá.

Rôzne pohľady a postoje sú dôležité

Dôležití ste predovšetkým vy. Preto sme tu, lebo vy ste tí, ktorí o niekoľko rokov budete riadiť tento štát a budete ovplyvňovať budúcnosť krajiny,“ povedala asi piatim desiatkam študentov prezidentka Čaputová. Moderátorom debaty bol minister školstva Daniel Bútora.

Všetci z nás, či sme študenti, v strednom veku alebo starší ľudia, máme sklon, keď nie sme ostražití, nie celkom schopní dobre rozlišovať medzi tým, čo je naozaj fakt, čo sa stalo, aká je realita a medzi posunom tejto reality. V debate sme hovorili, že je veľmi dobré a vynikajúce pre spoločnosť, keď sú rôzne pohľady, postoje, názory. Ako civilizácia si však musíme dávať pozor, aby sme tie rozličné postoje a názory stavali na jednom vnímaní reality,“ povedal minister Bútora.

Cieľom je upokojiť situáciu

Takýchto diskusií bude podľa neho po Slovensku viac. Vláda si podľa Bútoru dala do programu cieľ upokojiť situáciu, priniesť istú stabilitu a predvídateľnosť. Súčasťou toho je aj schopnosť počúvať, viesť dialóg, vrátane dialógu so študentami.

Obchodná akadémia na Kukučínovej ulici v Trnave patrí podľa hodnotenia mimovládnej neziskovej organizácie INEKO dlhodobo medzi najlepšie stredné odborné školy na Slovensku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel BútoraZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie INEKO Inštitút pre ekonomické a sociálne reformyObchodná akadémia v Trnave