Šport je dôležitá súčasť života, konštatoval počas otvorenia oválu v Karlovej Vsi minister Horecký

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Dočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Minister školstva Ján Horecký považuje šport za dôležitú súčasť života. Šport podľa neho posilňuje osobnosť, rozvíja vytrvalosť i harmóniu a vedie k zdravému životnému štýlu. Na podporu športu apeloval počas otvorenia nového atletického oválu v bratislavskej Karlovej Vsi. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Je veľmi dôležité, aby tak, ako sme my vyrastali na rôznych športoviskách a v prírode, aby si aj dnešné deti v tom množstve rôznych iných atraktivít vyberali viac pohybových aktivít na čerstvom vzduchu a viac športovali. Motivovať deti a mládež k športu a fyzickému pohybu je náročnejšie než v minulosti, preto musíme vynaložiť maximálne úsilie, aby sme im v tom pomohli. Toto športové ihrisko je výsledkom práve tej snahy, za ktorú som veľmi vďačný,“ povedal Horecký.

Zmodernizovaný atletický ovál je v areáli Základnej školy Alexandra Dubčeka v Karlovej Vsi. Bežecký ovál má dĺžku 250 metrov a sú v ňom štyri dráhy, pričom na dlhej šprintérskej rovine ich dopĺňajú dve 100 metrové dráhy. Zmodernizovaný bol aj sektor skoku do diaľky. Vznik nového tartanového športoviska bol finančne podporený aj z Fondu na podporu športu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Ján Horecký
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR