Ministerstvo školstva nezrušilo vyučovanie, deti sa vo štvrtok vrátia do škôl

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minister školstva Tomáš Drucker (v popredí vpravo) počas návštevy Základnej školy Podzáhradná v Podunajských Biskupiciach pri príležitosti odovzdávania polročného hodnotenia. Bratislava, 31. január 2024. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Výučba na školách bude vo štvrtok plynule pokračovať, aktuálne školy nečelia ďalšej hrozbe. Informovalo o tom ministerstvo školstva v súvislosti s utorkovými hláseniami o bombovej hrozbe v školách po celom Slovensku.

Všetky tieto vzdelávacie zariadenia polícia skontrolovala, pričom v utorok ešte zvažovala ich zatvorenie, keďže prišlo viac ako 1 500 hlásení o bombovej hrozbe. V súčasnosti polícia neeviduje nové hlásenia o nastražených bombách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Polícia zistila, že v prípade hlásení o bombovej hrozbe išlo o kybernetický útok. Vyšetrovanie aj naďalej prebieha, pričom rezort školstva je v kontakte s políciou a ministerstvom vnútra.

„Bombové hrozby v školách sa, našťastie, nepotvrdili a nebolo ohrozené zdravie ani životy žiakov a zamestnancov. Ale charakter útokov tohto typu je výzvou, pretože môžu vyvolať strach, spôsobiť škody či prerušiť vzdelávanie detí,“ uviedol minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD). Dodal, že útoky tohto typu jasne ukazujú, prečo je nevyhnutné zvyšovať odolnosť štátu voči hybridným hrozbám.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Ministerstvo školstva výskumu vývoja a mládeže SRMV Ministerstvo vnútra SRPolícia