Google ohlásil najväčšiu geografickú a jazykovú expanziu služby Bard, je dostupná už aj na Slovensku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Google
Foto: ilustračné, pixabay.com

Spoločnosť Google oznámila doteraz najväčšiu geografickú a jazykovú expanziu svojej experimentálnej služby Bard, ktorá je určená na spoluprácu s generatívnou umelou inteligenciou. Od štvrtka je k dispozícii vo väčšine krajín a jazykoch, vrátane Slovenska a slovenčiny.

Pomáha rozširovať predstavivosť

Google pridáva do služby Bard aj nové funkcie vo vybraných jazykoch, ako je napríklad možnosť pustiť si jeho odpovede formou hovoreného slova, zadávať mu úlohy prostredníctvom obrázkov alebo jedným tlačidlom upraviť odpoveď do piatich rôznych dĺžok a štýlov.

„Barda sme vytvorili s cieľom, aby sme ľuďom pomohli rozšíriť ich predstavivosť, podporili ich zvedavosť a pomohli im zrealizovať ich nápady. A to nielen tým, že zodpovieme konkrétnu otázku, ale aj tým, že na nej umožníme stavať a ďalej s ňou pracovať,” uviedol riaditeľ produktového manažmentu pre experimentálnu službu Bard Jack Krawczyk.

Google spolupracoval na rozšírení Barda aj s odborníkmi, zákonodarcami a regulačnými orgánmi.

Ďalšie aktualizácie

Spoločnosť oznámila aj ďalšie aktualizácie služby. Do nástroja je možné nahrať obrázok a Bard v kombinácii s určitým zadaním obrázok buď ďalej zanalyzuje, alebo inak spracuje. Táto funkcia je teraz dostupná v angličtine a čoskoro bude rozšírená aj do ďalších jazykov. Odteraz je tiež možné pustiť si vo viac ako 40 jazykoch odpovede Barda ako hovorené slovo.

Novinkou je aj to, že jedným tlačidlom bude možné Bardovu odpoveď upraviť do piatich rôznych štýlov – jednoduchého, dlhého, krátkeho, profesionálneho či neformálneho. Zatiaľ je táto funkcia dostupná v angličtine, ale onedlho bude aj v iných jazykoch.

Google na základe spätnej väzby vývojárov z celého sveta pridal do služby aj možnosť exportovať kód Python vytvorený Bardom okrem Google Colab aj do Replitu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Google