iPhone považovaný medzi zberateľmi za „svätý grál“ v aukcii predali za takmer 400-násobok jeho pôvodnej ceny (foto)

Iphone 2007
iPhone z roku 2007 predali na aukcii za viac ako 190-tisíc dolárov. Foto: twitter.com

Na aukcii v Spojených štátoch predali iPhone z prvej edície za viac ako 190-tisíc dolárov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Nerozbalený 4GB model, ktorých v tom čase nevyrobili veľa, považujú zberatelia iPhonov za akýsi „svätý grál“.

Aukcia spoločnosti LCG Auctions pritiahla celkovo 28 ponúk a telefón napokon predali za takmer 400-násobok jeho pôvodnej ceny.

Celková suma zahŕňa aj administratívne poplatky nad rámec víťaznej ponuky z aukcie.

Prekonal očakávania

Spoločnosť LCG Auctions telefón opísala ako „populárny high-end“ či „horúci zberateľský kúsok“ a dodala, že v minulom roku sa za rekordné sumy predali aj ďalšie dva nerozbalené iPhony z prvej edície. Tento model sa pôvodne predával za 599 dolárov a očakávalo sa, že ho vydražia za 50- až 100-tisíc dolárov. Napokon však prekonal všetky predchádzajúce rekordy.

V roku 2007 ho uviedol na trh vtedajší generálny riaditeľ spoločnosti Apple Steve Jobs, no technologický gigant sa rozhodol ukončiť predaj 4GB modelu len dva mesiace po jeho uvedení na trh, a to pre nedostatočný predaj. Väčšina ľudí sa totiž rozhodla kúpiť si 8GB model, ktorý uviedli na trh v rovnakom čase a poskytoval používateľom dvojnásobný úložný priestor len za 100 dolárov navyše.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Steve Jobs
Firmy a inštitúcie AppleLCG Auctions