Musk vulgárne napadol inzerentov opúšťajúcich jeho platformu X, podľa neho by ju mohli zabiť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Elon Musk
Elon Musk. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Excentrický miliardár Elon Musk vulgárne skritizoval inzerentov, ktorí opustili jeho sociálnu sieť X, kedysi známu ako Twitter. Na podujatí v New Yorku obvinil tieto spoločnosti, že sa spojili v reklamnom bojkote, aby ho vydierali.

Dajte sa vypchať,“ povedal za použitia vulgarizmu Musk v rozhovore. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Znepokojujú ich nenávistné prejavy

Niektoré firmy pozastavili inzerciu na X pre obavy z rastúceho antisemitizmu v čase vojny v Pásme Gazy, vrátane jedného príspevku od samotného Muska. Inzerentov tiež už dlhšie znepokojujú nenávistné prejavy či príspevky extrémne orientovaných skupín.

Muskova odpoveď bola na otázku o reklamnom bojkote spoločností ako Disney, Apple a Comcast, ktorá spôsobila rozruch na stretnutí lídrov zo sveta obchodu, politiky a kultúry.

Nechcem, aby inzerovali. Ak ma niekto bude vydierať s reklamou alebo peniazmi, dajte sa vypchať,“ povedal Musk na samite DealBook novín New York Times, pričom nadávku viackrát zopakoval.

Hej, Bob, ak si v publiku, tak sa cítim,“ odkázal zrejme šéfovi Disney Bobovi Igerovi, ktorý na samite rečnil tiež.

Inzerenti môžu zabiť X

Miliardár tiež vyhlásil, že by inzerenti mohli zabiť X. „Tento reklamný bojkot spôsobí, že spoločnosť zabije,“ povedal a dodal, že „celý svet bude vedieť, že inzerenti zabili spoločnosť a my to veľmi podrobne zdokumentujeme.

V miestnosti bola v tom čase aj výkonná riaditeľka X Linda Yaccarino, ktorej úlohou je okrem iného priviesť inzerentov na platformu. Tam medzičasom zverejnila Muskov „úprimný rozhovor“ a povedala, že „X stojí na jedinečnej a úžasnej križovatke Slobodného prejavu a Hlavnej ulice – a komunita X je silná a je tu, aby vás privítala.

Znovu zverejnila príspevok

Pani Yaccarino odvtedy znova zverejnila to, čo nazvala jeho „úprimný rozhovor“ a pridala svoj pohľad na reklamu, že X stojí na jedinečnej a úžasnej križovatke slobodného prejavu a hlavného prúdu „a komunita X je silná a je tu, aby vás privítala.

Podľa BBC nie je jasné, ako Muskove komentáre privedú inzerentov späť. Firma je silne závislá na ich peniazoch, hoci nie je jasné, aká časť príjmov X v súčasnosti pochádza z reklám, pretože je teraz súkromnou spoločnosťou a už nezverejňuje štvrťročné správy.

Musk, ktorý vlastní aj automobilku Tesla a vesmírnu spoločnosť SpaceX, sa v stredu ospravedlnil za svoj príspevok, v ktorom zdanlivo podporil antisemitskú konšpiračnú teóriu, a povedal, že „to môže byť doslova najhoršia a najhlúpejšia vec, ktorú som kedy urobil.“ Miliardár pred pár dňami navštívil Izrael.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Elon Musk
Firmy a inštitúcie AppleDisneySpaceXTeslaTwitter