Ministerstvo chce zjednotiť systém parkovania svojich nemocníc

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Parking
Foto: Thinkstock

Do dvoch týždňov by mal vzniknúť návrh, o ktorom sa bude diskutovať.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chce zjednotiť systém parkovania v rámci 16 nemocníc, ktoré sú v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Informoval o tom vo štvrtok minister zdravotníctva Tomáš Drucker po spoločnom rokovaní so zástupcami občianskych aktivít proti spoplatneniu parkovísk pred nemocnicami pod názvom Hore rampy bez platenia.

„Dohodli sme sa, že v priebehu dvoch týždňov predložíme nejaký návrh, ktorý si v zásade prekomunikujeme, povieme, či je prijateľný pre obidve strany,“ povedal minister.

Drucker poznamenal, že parkovanie pri nemocniciach má slúžiť predovšetkým pacientom, v druhom kroku zdravotníckemu personálu, následne návštevám a potom až ostatným.

Nejde len o parkovanie

Šéf rezortu upozornil, že odkedy bol zriadený Úrad pre riadenie podriadených organizácií, venoval sa analýze všetkých koncesionárskych zmlúv, nielen v oblasti parkovania, ale aj v ostatných činnostiach nemocníc.

„V mnohých sa nám podarilo dopracovať k zlepšeniu. Naďalej pretrváva náš názor, že pri niektorých zmluvách považujeme tieto zmluvy za nevyvážené a budeme momentálne pristupovať aj k ďalším právnym krokom,“ povedal Drucker.

Zástupca aktivistov Miroslav Kollár konštatoval, že stretnutie bolo veľmi pozitívne. „Po prvýkrát prejavilo ministerstvo ochotu,“ povedal.

Záujmom aktivistov je, aby na verejných parkoviskách, ktorých majiteľom je štát, vyšší územný celok, alebo obec bol prístup pacientov k zdravotnej starostlivosti bezplatný.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať