Nemocnicu s poliklinikou Brezno dočasne preradili do vyššej úrovne, dôvodom sú dopravné rekonštrukčné práce v regióne (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
PELLEGRINI: Pracovný výjazd v Banskej Bystrici
Sprava: Predseda parlamentu SR Peter Pellegrini a ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková počas pracovného výjazdu predsedu parlamentu SR v Banskej Bystrici. Bratislava, 9. november 2023. Foto: SITA/Kancelária NR SR
Tento článok pre vás načítala AI.

Nemocnica s poliklinikou Brezno je od 1. marca preradená do II. (regionálnej) úrovne nemocníc. O dočasnom preradení tohto zdravotníckeho zariadenia rozhodlo Ministerstvo zdravotníctva SR vzhľadom na dopravné rekonštrukčné práce v tomto regióne. Informoval o tom rezort zdravotníctva.

Zaradenie do najnižšej úrovne

„Zaradením do II. úrovne bude nemocnica plniť všetky zákonné povinnosti vzťahujúce sa na zdravotnícke zariadenia tejto úrovne, a to vrátane špeciálnych personálnych požiadaviek, špeciálnych materiálno-technických požiadaviek a limitov na počet výkonov na nemocnicu a na lekára,“ vysvetlila ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková.

Nemocnica bola pôvodne zaradená do prvej, teda najnižšej úrovne. „Hlavným benefitom pre pacientov z tohto hornatého regiónu s komplikovanejšou cestnou infraštruktúrou bude zabezpečenie dostupnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti,“ uviedol priamo v Brezne predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini.

Prebieha komplexná rekonštrukcia

Po nedávnom spoločnom rokovaní vedenia ministerstva zdravotníctva, vedenia Nemocnice s poliklinikou Brezno, ako aj zástupcov Banskobystrického samosprávneho kraja, bola nemocnica v Brezne v rámci tzv. optimalizácie siete nemocníc dočasne preradená do vyššej, druhej úrovne. Dôvodom je prebiehajúca komplexná rekonštrukcia viacerých mostov a prestavba rýchlostnej cesty R1 v úseku Banská Bystrica – Slovenská Ľupča.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Tento krok má podľa vysvetlenia ministerstva zdravotníctva prispieť k tomu, aby pre pacientov nebola ohrozená dostupnosť nemocnice a aby mali prístup k zdravotnej starostlivosti aj v prípade zhoršenia dopravnej situácie v čase rekonštrukcie. Zmena kategórie nemocnice v Brezne je dočasná, a to do doby ukončenia rekonštrukčných prác na uvedených cestných komunikáciách.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Peter PellegriniZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNárodná rada SRNemocnica s poliklinikou Brezno