V skalickej nemocnici sa situácia postupne zlepšuje, počet covidových pacientov výrazne nerastie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Coronavirus COVID 19 virus patient having fever, epidemic, doctor and nurse in uniform working medicine care at hospital to protection prevention and vaccination quarantine technology
Foto: ilustračné, Getty images

Fakultná nemocnica AGEL v Skalici zistila minulý týždeň PCR testami 321 osôb nakazených koronavírusom. Napriek rastúcemu počtu pozitívne testovaných počet hospitalizovaných v nemocnici klesol. Omikron variant bol potvrdený u jedného hospitalizovaného pacienta.

Epidemiologická situácia v nemocnici sa podľa hovorkyne skupiny AGEL SK Martiny Pavlíkovej veľmi pozvoľna zlepšuje. „Vo vážnom stave máme na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny jedného pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu, ktorý je neočkovaný. Na covidových lôžkach aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť ďalším 18 pacientom s koronavírusom, z nich traja sú očkovaní a len jeden z nich je očkovaný aj treťou dávkou,“ povedal námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť Fakultnej nemocnice AGEL Skalica Daniel Vidovič. Dodal, že chorých alebo v karanténe je aktuálne päť zamestnancov nemocnice.

Skalická nemocnica pokračuje naďalej v testovaní PCR aj antigénovými testami, ako aj v očkovaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina Pavliková
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Agel Skalica