Služby nemocnice v Žiari nad Hronom majú byť po kategorizácii zachované

Nemocnica
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Napriek tomu, že Nemocnica s poliklinikou v Žiari nad Hronom má byť podľa optimalizácie nemocníc zaradená do kategórie číslo 1, teda na najnižšiu úroveň poskytovania zdravotnej starostlivosti, rozsah služieb a úkonov, ktoré bude nemocnica poskytovať by sa meniť nemali.

Po dnešnom rokovaní s predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrejom Lunterom to na sociálnej sieti uviedol primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal s tým, že to vyplýva zo vzájomných rokovaní medzi zástupcami Svet zdravia ako vlastníka nemocnice a ministerstvom zdravotníctva.

Rozsah poskytovaných služieb zostáva

Aj po zaradení do prvej kategórie, by okrem základných služieb mohla žiarska nemocnica poskytovať doplnkové služby, ktoré budú v rozsahu služieb, aké poskytuje dnes. V prípade, že by sa tak udialo, rozsah poskytovaných služieb by sa neznížil a pacient zo spádovej oblasti Žiaru nad Hronom by neutrpel,“ konštatoval primátor a dodal, že v tomto prípade mesto Žiar nad Hronom nevidí problém v zaradení nemocnice do tejto kategórie.

Dôležitý pre nás je v prvom rade rozsah poskytovaných služieb. O všetkom sa má rozhodnúť do 31. marca,“ dodáva Antal, podľa ktorého spádovú oblasť tvorí 120-tisíc ľudí z okresov Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Žarnovica.

Budúci vlastník sa s mestom zhoduje

Okrem týchto ľudí je dodržanie termínu dôležité aj pre zamestnancov žiarskej nemocnice. „Musia vedieť, že budú naďalej súčasťou nemocnice, že budú mať zamestnanie a nebudú uvažovať o odchode z nemocnice a z nášho mesta,“ doplnil primátor.

Nemocnica v Žiari nad Hronom čoskoro prechádza pod Agel. V súčasnosti podľa predsedu BBSK dochádza k tomu, že Protimonopolný úrad Slovenskej republiky túto zmenu posudzuje, predpokladá sa však, že bude potvrdená a čoskoro bude Agel novým prevádzkovateľom aj majiteľom. Svet zdravia, ale aj Agel, sú v otázke žiarskej nemocnice v zhode a majú záujem o zachovanie rozsahu zdravotnej starostlivosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondrej LunterPeter Antal
Firmy a inštitúcie AGELBanskobystrický samosprávny kraj (BBSK)MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNemocnica Svet zdravia Žiar nad HronomPMÚ Protimonopolný úrad SRVšeobecná nemocnica s poliklinikou v Žiari nad Hronom