Taliansko už hlási viac ako 6000 mŕtvych, počet nakazených koronavírusom atakuje 64-tisíc

Koronavírus, Taliansko
Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované 23. marca 21:44

V Taliansku za posledných 24 hodín zaznamenali 602 úmrtí na respiračné ochorenie COVID-19 a 4789 nových pozitívnych testov na koronavírus.

Ide síce stále o hrozivé údaje, no počet nových obetí a nových zaznamenaných prípadov nákazy koronavírusom je konečne menší ako v predchádzajúcich dňoch. Vyzerá to teda, že Taliansko má svoj smutný vrchol už za sebou, podobne ako Čína už pred niekoľkými týždňami, a počet obetí aj nových potvrdených nakazených by tak už mohol začať kontinuálne klesať.

Viac o téme: Koronavírus

Predstavitelia talianskeho zdravotníctva však zatiaľ vystríhajú pred unáhlenými závermi a uvádzajú, že na potvrdenie tohto trendu si ešte bude treba niekoľko dní počkať.

Celkovo sa v Taliansku zistila nákaza koronavírusom už u 63 928 ľudí, z nich 6 078 zomrelo. Počet obetí je v Taliansku už takmer dvakrát tak vysoký ako bol v Číne, odkiaľ sa nákaza do sveta rozšírila. Zároveň má Taliansko alarmujúco vysoký, takmer 10-percentný, podiel mŕtvych v porovnaní s celkovým počtom osôb, u ktorých sa potvrdila nákaza.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom