Trenčín má vyše 57 percent plne zaočkovaných občanov, tisíce ľudí si už dali pichnúť aj "booster" dávku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Očkovanie, zdravotná sestra
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počet plne zaočkovaných obyvateľov Trenčína proti ochoreniu COVID-19 prekročil hranicu 57 percent. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„K 10. februáru bolo po prvej dávke očkovacej látky v Trenčíne 32 596 ľudí, druhú dávku vakcíny absolvovalo 30 828 Trenčanov. Plne zaočkovaných bolo k rovnakému dátumu 31 640 Trenčanov, čo je 57,22 percenta z celkového počtu obyvateľov,“ uviedla Ságová. Doplnila, že možnosť zaočkovať sa aj treťou dávkou vakcíny zatiaľ využilo 19 258 ľudí z Trenčína.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej uviedla trenčianska hovorkyňa, covidová situácia v školách sa zlepšila. Kým koncom januára bola v karanténe takmer stovka tried základných škôl, aktuálne ich je 35 a ďalších 10 v materských školách.

„V Zariadení opatrovateľských služieb na Piaristickej ulici je karanténa na jednom poschodí, ale bez väčších zdravotných ťažkostí. Stav, keď bol v tomto zariadení pomerne veľký výpadok zamestnancov z dôvodu ich ochorenia alebo karantény pre pozitivitu v rodine, sa postupne stabilizuje,“ dodala Ságová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Erika Ságová